Rekolekcje ewangelizacyjne 20-22.01.2012 r. „Revolution of love”

Rekolekcje ewangelizacyjne „Revolution of love” 20-22.01.2012 r.

„Revolution of love” – taką nazwę nosił weekend rekolekcji ewangelizacyjnych, prowadzonych przez wspólnotę Wojsko Gedeona, w dniach 20-22 stycznia. Ponad 80 młodych ludzi z Przasnysza, Winnicy, Sierpca, Dobrzynia n. Drwęcą i Płocka przyjechało na nie do ośrodka w Popowie. Gimnazjalistom, licealistom i studentom towarzyszyli ich duszpasterze: z Przasnysza – ks. Marcin Milewski, z Winnicy – ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, z Sierpca – ks. Paweł Brzeziński.
Program rekolekcji został oparty na klasycznym schemacie kerygmatu; poruszał tematy Bożej miłości, grzechu, zbawienia w Jezusie i Ducha Świętego w tajemnicy wspólnoty Kościoła. Czas rekolekcji wypełniły konferencje, grupki dzielenia, adoracja, Msze święte, spowiedź, modlitwy wstawiennicze, integracyjne wieczory i spacery. Ich celem było stworzenie wspólnoty, doświadczenie głębi modlitwy i spotkanie Jezusa Chrystusa.

Konferencje podczas rekolekcji głosili księża: Leszek Piórkowski i Paweł Brzeziński Pieczę nad porządkiem i dyscypliną sprawował ks. Bogdan Pawłowski, komendant Wojska Gedeona. Na zakończenie jedna z uczestniczek mówiła: „Wcześniej nie znałam Chrystusa. Przyjechałam dla znajomych, a zyskałam nową Przyjaźń. Spotkałam Jezusa, który wydobył mnie z `grobu`”.

 

źródło: http://www.diecezjaplocka.pl/index.php?akcja=art_zobacz&art_id=225&id_news=858