Rekolekcje ewangelizacyjne 21-23.10.2011 r. „Revolution of love”

Rekolekcje ewangelizacyjne „Revolution of Love” 21-23.10.2011 r.

90 młodych ludzi wzięło udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych „Revolution of love”, które odbyły się w ośrodku Caritas w Popowie. Ich inicjatorem była wspólnota „Wojsko Gedeona”. W programie znalazły się m.in. wspólne Eucharystie i nabożeństwa uwielbienia.
Rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży „Revolution of love” odbyły się z inicjatywy wspólnoty „Wojsko Gedeona”. Wzięło w nich udział 90 młodych ludzi i 6 księży. Katechezy i modlitwy prowadzili ks. Leszek Piórkowski i ks. Paweł Brzeziński, natomiast sprawami wychowawczymi i porządkowymi zajął się ks. Bogdan Pawłowski.
„Jezus zapoczątkował rewolucję miłości. Jako pierwszy pokazał, że nie warto grzechu wyrównywać grzechem, złości – złością, nienawiści – nienawiścią. Jezus pokazał, że zemsta niszczy przede wszystkim tego, kto się mści. Nie jest ważne, kim jesteś i co robisz. Ważne jest, czy znasz Jezusa, czy żyjesz Nim”, mówił podczas jednej z katechez ks. Paweł Brzeziński.
Uczestnicy rekolekcji uczestniczyli we wspólnych Mszach św., modlili się modlitwą jutrzni, modlitwą uwielbienia, wstawienniczą i o wylanie Ducha Świętego; mogli skorzystać z sakramentu pokuty, spotkać się w grupkach dzielenia. Obejrzeli także film „Pasja” M. Gibsona.

„Cztery lata temu zmarła bardzo bliska mi osoba, mój dziadek. Po jego śmierci odwróciłam się od Boga, nie modliłam się do Niego, nie chodziłam do kościoła ani do spowiedzi. Po tych rekolekcjach zrozumiałam, że Jezus nie jest tylko postacią historyczną, ale że mnie kocha. Wybaczyłam Bogu, że zabrał mi kogoś tak ważnego. Ten weekend na rekolekcjach był czymś wyjątkowym i niezapomnianym, oderwałam się od codzienności, od pędu życia – byłam tylko ja i Bóg. Jestem szczęśliwsza…” – dzieliła się refleksjami po rekolekcjach „Revolution od love” Sylwia, jedna z uczestniczek.

źródło: http://diecezjaplocka.pl/index.php?akcja=art_zobacz&art_id=225&id_news=747