Rekolekcje „Playboye i Landrynki vs Rycerze i Damy” 11-13.10.2013 r.

Rekolekcje formacyjne Wojska Gedeona „Playboye i Landrynki vs Rycerze i Damy”

11-13.10.2013 r.

 

„Nie w tysiącach jest siła naszych serc” – brzmi pierwszy wers hymnu „Wojska Gedeona”. Mimo tego ponad 70 uczestników, także z odległych diecezji w kraju, stawiło się na kolejne rekolekcje weekendowe prowadzone przez tę wspólnotę. Odbyły się one w ośrodku w Skaszewie Nowym w dniach 11-13 października br. Prowadzący podjęli temat „Playboye i landrynki kontra rycerze i damy”.

Chcieli przybliżyć uczestnikom, głównie licealistom i studentom zagadnienie prawdziwej męskości i kobiecości, które tak często są dziś rozmywane. Uczestnicy brali udział w konferencjach dotykających wszechobecnej ideologii gender, różnic wynikających z innej budowy mózgu mężczyzny i kobiety oraz odpowiedzialnego budowania relacji w narzeczeństwie.

„Często nie rozumiałam, dlaczego mój chłopak zachowuje się tak dziwnie, teraz wiem, że nasze niezrozumienie wynika m.in. z różnic budowy naszego mózgu”, mówiła Marysia, uczennica liceum. Swoimi przemyśleniami uczestnicy dzielili się w czasie grup dzielenia. Mogli także uczestniczyć w wieczorach pogodnych, oglądali film, a także wysłuchali świadectwa młodej małżonki, która opowiadała o odpowiedzialnym budowaniu relacji małżeńskich.

Nieodłącznym elementem każdego dnia była wspólna Eucharystia i modlitwa poranna. Charakterystycznym elementem tego typu rekolekcji jest także to, że w kaplicy cały czas był wystawiony Najświętszy Sakrament, co pozwalało młodym ludziom w przerwach między kolejnymi spotkaniami znaleźć chwilę wytchnienia przy Jezusie Eucharystycznym.

„To właśnie na modlitwie osobistej, dokonują się najważniejsze rzeczy w sercu tych młodych ludzi”, podkreślali prowadzący. Warunki lokalowe pozwoliły na zorganizowanie sobotniego ogniska, które było doskonałą okazją do integracji i rozmów. Młodzieży towarzyszyło pięciu księży, cztery siostry zakonne oraz diakon i dwóch kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Ks. Bogdan Pawłowski
Komendant Wojska Gedeona

http://www.diecezjaplocka.pl/index.php?akcja=art_zobacz&art_id=225&id_news=1866