Informacje przed tegorocznymi wakacjami!

stańsięcudem

Tegoroczne wakacyjne rekolekcje Wojska Gedeona chcemy przeżyć od 29 czerwca (środa) do 8 lipca (piątek) w pięknie położonym Beskidzie Żywieckim. Sam ośrodek jest usytuowany zaledwie 5 kilometrów od szkoły, w której byliśmy rok temu. Tegorocznym ośrodkiem jest schronisko młodzieżowe położone w Rajczy – Nickulinie. Tu możecie zerknąć:

http://www.schroniska-ptsm.pl/ 

https://www.facebook.com/schronisko.nickulina/

Tych, którzy byli już na rekolekcjach wakacyjnych rok temu, lub w poprzednich latach, mam nadzieję, że nie trzeba specjalnie zapraszać. Wiecie ile wspólnych przeżyć, tych duchowych, ale i tych wspólnotowych, dawało nam energii na cały rok. Każdy wyjazd jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Tematem tegorocznym są słowa: „Jeżeli nie doświadczyłeś cudu, stań się cudem”. Będziemy przyglądać się swojemu życiu w oparciu o życie niezwykłego człowieka jakim był król Dawid. Jego perypetie życiowe, a szczególnie wezwanie Boże, pomogą nam samym odkrywać cud naszego życia i naszego powołania. Jego historia opisana jest przede wszystkim w Pierwszej i Drugiej Księdze Samuela i Księgach Królewskich. Zachęcam do ich lektury przed wyjazdem.

Oczywiście rekolekcje wakacyjne WG, to nie tylko katechezy i modlitwa, ale również m.in. wspólne wędrówki po górskich szlakach. Szczególnie ciekawie zapowiada się trasa na Lipowski Wierch. Jest to jeden z piękniejszych szlaków w Beskidzie Żywieckim. Możecie zerknąć tu:

http://mateuszorantek.blogspot.com/2013/10/boracza-redykalna-lipowska-i-rysianka.html ;

http://wjedrusiowymswiecie.blogspot.com/2010/10/lipowski-wierch-czi.html ;

https://www.youtube.com/watch?v=5EyImJDC7F0&nohtml5=False.

Koszt pobytu jak rok temu: 500 zł. Dodatkowo ci, którzy będą chcieli jechać wspólnym autokarem, dopłacą ok 120 zł. Karta zgłoszeniowa do pobrania na dole strony . Można będzie ją sobie wydrukować, wypełnić i podać swojemu księdzu z WG. Prosiłbym, aby do karty dołączyć zaliczkę 200 zł. Prosiłbym, aby zgłoszenia dokonać do 15 maja.  Jest to termin nieco wcześniejszy niż w pozostałych latach, ale jest to podyktowane pewną nieprzewidywalnością. Być może będzie nieco więcej zgłoszeń, a wtedy może udałoby się zorganizować w tym samym czasie (gdzieś obok) drugi turnus. W innym przypadku będziemy musieli odmówić niektórym osobom. Ośrodek może pomieścić ok. 50 osób. Proszę więc was o jak najszybsze zgłoszenia. Ostatecznie karty z zaliczkami trafiają (przez waszych księży) do mnie. Można również zaliczki wpłacić na konto: Dane do wpłaty zaliczki:

LECH PIÓRKOWSKI

ul. PŁOCKA 4/16/6,  09-210 DROBIN

konto:

Toyota Bank Polska S. A.

29 2160 0003 2000 1530 7677 0002

Z dopiskiem w tytule przelewu: Wakacje WG 2016

Za autokar odpowiada z kolei ks. Bogdan. Wszystkie szczegóły będą na karcie zgłoszeniowej.

Zapraszam.

A zakończę okrzykiem pewnego miłośnika gór z przed lat: Ahoj, przygodo!!!

o. Leszek

Karta Zgłoszeniowa
Karta Zgłoszeniowa
Karta-zgloszeniowa-.pdf
598.4 KiB
164 Downloads
Szczegóły