„Uwielbienie w mocy Ducha Świętego” 06 – 08.05.2016

maj2016

Jesteśmy po czterech w tym roku weekendach Revolution of Love (RoL). Wielu z was z ogromnym zaangażowaniem włączyło się w tę piękną, ale i niełatwą posługę. Na pewno zauważyliście, że pomimo naszego wysiłku wciąż brakuje nam mocy Ducha. Dlatego właśnie już niedługo (6-8.05 w Ratowie, tydzień przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego) przeżyjemy z kolei weekend tematyczny: „Uwielbienie w mocy Ducha Świętego”. Będziemy podczas wspólnej modlitwy i katechez otwierać się na moc uwielbienia i dary charyzmatyczne, dzięki którym będziemy mogli pełniej służyć tym, do których Bóg nas będzie wciąż posyłał.

W tym miejscu przytoczę zaledwie kilka linijek świadectwa Marysi (mam nadzieję, że nie będzie mi miała tego za złe ;-)), które między innymi zachęciło mnie do powrotu na drogę uwielbienia i mocy Ducha Świętego w Jego charyzmatach:

„ (…) Na tych rekolekcjach (z Marią Vadią) cały czas nosiłam w sercu Wojsko Gedeona wtedy tak pomyślałam, że niby wspólnota charyzmatyczna i tak dalej, ale też jesteśmy bardzo na Niego zamknięci jako kadra(animatorzy itp) już za dużo chcemy sami, przestajemy Go zauważać (tak to myślałam odnośnie rekolekcji revolution, na których byłam na wiosnę) na niedzielnej Eucharystii oddałam całe nasze wojsko na ołtarz i uwielbiałam go w naszej wspólnocie, błagałam o otwartość :) poczułam wstyd, bo jak mnie prosiliście żeby była animatorką, albo coś powiedziała to robiłam to wręcz z rykiem, płaczem, że nie chcę, ale muszę, a skoro Wy dajecie nam jakieś zadanie to znaczy, że Duch Święty Wam tak mówi i jesteśmy na to gotowi bez względu na nasze odczucia czy się nadajemy czy nie. Prawda jest taka, że nigdy do niczego nie będziemy się nadawać, ale właśnie w słabości siła! On chce działać właśnie przez naszą słabość!!! :)
Jak wróciłam to kontynuowałam moją modlitwę uwielbienia, bo już wiedziałam, że jest dobra. I tak tu nie wymienię wszystkich Łask jakie Pan mi dał, bo się nie da po prostu jest ich za dużo!”.

Myślę, że całość swojego świadectwa złoży Marysia sama na najbliższym weekendzie.

Zapraszam wszystkich, szczególnie już posługujących animatorów WG, ale i tych, którzy chcą w najbliższej przyszłości włączyć się w posługę ewangelizacyjną, czyli ratowania swoich rówieśników z ognia grzechu i niewiary. Mogą więc na ten weekend przyjechać wszyscy, którzy sami przeżyli już Rol. Pierwszeństwo oczywiście mają ci, którzy już posługiwali na powyższych rekolekcjach. Zgłoszenia do waszych kapłanów odpowiedzialnych za komandorie w parafii, albo bezpośrednio do ks. Bogdana Pawłowskiego. W sytuacjach wątpliwych proszę kontaktować się ze mną.

ZAPRASZAM. Ale się będzie działo…!!! ;-)

Kochaj i Walcz (a potem tańcz)

o. Leszek