Weekend dla „Starszego Wojska” – „Co dalej?”.

 

bez-nazwy-1

Chciałem serdecznie zaprosić tzw. Starsze Wojsko na weekend do Ratowa w dniach 25-27 XI 2016r. Podjęlibyśmy na tym weekendzie:

  • rozmowę: Co dalej? Czyli jak widzicie dalsze swoje miejsce w WG? Wasze spostrzeżenia, pragnienia, plany; wasz osobisty rozwój i jednocześnie waszą posługę we Wspólnocie.
  • modlitwa wspólna (m. in. wstawiennicza)
  • słowo (katecheza) o tym, jaki plan Bóg ma dla nas
  • jeżeli było by trochę osób nowych, to wtedy podjęlibyśmy również mini ewangelizacje dla nich

Weekend ten jest dla osób od klasy maturalnej wzwyż. Ten „wzwyż” jest nieokreślony; po prostu dla tych, którzy już nie bardzo odnajdują się w „młodszym Wojsku”, a jeszcze nie mają ustabilizowanej swojej drogi życiowej (typu małżeństwo, zakon, kapłaństwo, instytut świecki itp.). Oczywiście wymienione przeze mnie (w nawiasie) stany nie są przeszkodą, aby przyjechać na ten weekend; wręcz zachęcam nie mniej gorąco te osoby, aby towarzyszyły nam swoją radą i modlitwą. W pierwszej wersji miało to być tylko dla osób, które już są lub były w WG, ale pod wpływem waszych sugestii jestem otwarty na nowe osoby (np. kolegów i koleżanek ze studiów, czy z pracy). Moglibyśmy podjąć dla nich mini ewangelizację np. w piątek wieczorem i w sobotę do południa (co też mogłoby być dla was dobrą okazją do zaangażowania i świadectwa), a drugą część weekendu poświęcilibyśmy sprawom waszym, wymienionym powyżej. Wiem, że niektórym może być trudno po dłuższej przerwie przełamać się, aby przyjechać do Ratowa, ale tym bardziej zachęcam was do twórczego trudu.

 

Zgłoszenia do mnie, do 21 XI (poniedziałek), aby ks. Bogdan wiedział ile zakupów zrobić na stół.

O szczegóły organizacyjne możecie pytać każdego księdza z WG. Rozmawialiśmy o nich na spotkaniu kapłańskim.

 

Mam prośbę, abyście się wzajemnie poinformowali o tym weekendzie. Tak na szybko… są to osoby z Płocka, Warszawy, Sierpca, Dobrzynia, Pułtuska, Modlina, Somianki, Winnicy, Ciechanowa, okolic Radzanowa, może ktoś z Żuromina, Gąbina…itd.

 

Weekend odbędzie się niezależnie ile osób się zgłosi ;-)