0

Raport z Rekolekcji FORT

Piątkowe popołudnie, gościnny jak zwykle Ośrodek „Caritas” w Popowie powoli zapełnia się małżeństwami i młodzieżą, którzy przyjeżdżają na FORT Wojska Gedeona. Serdeczne uściski, wymiana uśmiechów, każdy kto z zewnątrz popatrzyłby na tych ludzi, bez wątpienia powiedziałby, że to wspólnota.

Zaczynamy od kolacji, najpierw chcemy pokrzepić ciało. Na stołówce gwarno od rozmów i dźwięków wydawanych przez najmłodszych członków Wojska Gedeona. Później dłuższa chwila na rozmowy z czasami dawno nie widzianymi znajomymi. Przed 20.00 wszyscy są już w kaplicy. Za chwilę pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Libery rozpocznie się Eucharystia. W homilii Naczelnik WG, ks. Leszek Piórkowski wyjaśnia jaki jest cel tych rekolekcji, czym mają być dla naszej wspólnoty. Na koniec Ksiądz Biskup życzy nam owocnej pracy i wielu dobrych wniosków. Po wieczorze pogodnym czas na całonocną adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. To moment aby słuchać Jezusa, pytać go o wskazówki i światła na dalszą drogę we wspólnocie.

Sobota od rana to czas wytężonej pracy. Po porannej Jutrzni i śniadaniu rozpoczynamy pracę w grupach. Członkowie Wojska Gedeona podzieleni na trzy grupy głębiej poznają etapy formacji, a później w małych grupkach dzielą się swoimi doświadczeniami i szukają nowych, dobrych pomysłów. W centrum dnia jak zwykle Eucharystia. Pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Drzazgowskiego modlimy się za całe dzieło WG, a także za ks. Marka Wiśniewskiego, który tego dnia miał swoje imieniny i z tej okazji miał przywilej głoszenia homilii. Po Mszy Świętej obiad i czas wolny. Młodsi (ale nie tylko) szukali rozrywki w grach zespołowych, inni wybrali odpoczynek na świeżym powietrzu; doskonały czas na integrację. O 15.00 znowu podział na grupy i dalsza praca nad poszczególnymi elementami duchowości i misji Wojska Gedeona. O 17.00 podsumowanie całej pracy, a po niej… grill na świeżym powietrzu, w końcu Pan Bóg błogosławi piękną pogodą. Wieczorem tradycyjnie wieczór pogodny, a po nim wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu; dziękczynienie za dzieło Wojska Gedeona i wielkie wołanie, aby Pan Bóg pokazywał dalszą drogę. W nocy znów adoracja prywatna.

Wreszcie niedziela, wszyscy ubrani odświętnie, w końcu to mała Wielkanoc. Poranna Jutrznia, śniadanie i zakończenie pracy warsztatowej. Tym razem małżeństwa i młodzież debatowały osobno. Na zakończenie Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił Komendant WG, ks. Bogdan Pawłowski. W czasie Mszy Świętej dk. Tomasz Dec zaprosił wszystkich na swoje święcenia, które już niebawem: 6 czerwca. Po Eucharystii obiad, wspólne zdjęcie… i powrót do codzienności. Codzienności, którą Żołnierze o sercu dziecka mają przepajać duchowością Serca I Miecza. Bogu niech będą dzięki za ten czas Bożego działania.

Kochaj i walcz!

Zobacz galerię zdjęć


Komentarze 0

Żeby dodać komentarz bez logowania musisz podać nazwę użytkownika i e-mail

Back to top