Za nami kolejne weekendowe rekolekcje poprowadzone przez wspólnotę Wojsko Gedeona. Tym razem przeżywaliśmy rekolekcje ewangelizacyjne z młodzieżą z parafii Winnica przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Ale nie tylko! Oprócz młodych Winniczan byli z nami młodzi z Somianki, Modlina, Płońska. W sumie 55 osób przyjechało w piątkowy wieczór do ośrodka Caritas w Popowie, by przeżyć czas spotkania z Bogiem. Oprócz nich było także 11 animatorów, którzy pomagali w prowadzeniu rekolekcji oraz 3 kapłanów.

Jak zwykle w przypadku rekolekcji ewangelizacyjnych, młodzi ludzie słuchali katechez o Bożej Miłości, Grzechu, Zbawieniu danym im w Jezusie Chrystusie oraz o Duchu Świętym i wspólnocie, tak ważnej w życiu każdego wierzącego. Oczywiście, centrum każdego dnia stanowiła Eucharystia. Młodzi mieli okazję przeżyć sakrament pokuty i pojednania, a także oddać swoje życie Jezusowi, jedynemu Panu i Zbawicielowi. Te ważne tematy były przeplatane śpiewem, dobrą zabawą na wieczorach pogodnych, a także smacznie przygotowanymi posiłkami. Jak to w Wojsku Gedeona, nie zabrakło dyscypliny, musztry i porannych zapraw. W czasie apeli staraliśmy się przekazać młodzieży chociaż cząstkę życiowej mądrości, tak bardzo potrzebnej im w życiu.

Dla wielu te rekolekcje były początkiem wspaniałej przygody z Panem Bogiem, inni przyjechali, by odnowić swoją wiarę, przeżyć duchowe ćwiczenia. Każdy kto chciał z pewnością spotkał Boga w tym czasie rekolekcji. Za ten błogosławiony czas Chwała Panu!

Kochaj i walcz! Tak jest, Pan jest z nami!

 

Galeria zdjęć


Komentarze 0

Żeby dodać komentarz bez logowania musisz podać nazwę użytkownika i e-mail

Back to top